Yangiliklar

Ilmiy maqolalar, muzey, O'zbekiston va dunyo yangiliklari

dekabr

• Ўзбекистон Республикасида 2022 йилда аҳолини рўйхатга олишни ўтказиш моҳияти , мақсадлари, ва тамойиллари

Maqolalar dek 01 2020

avgust

• O‘zbekistonda har oyning birinchi yakshanbasida davlat muzeylariga kirish bepul bo‘ladi

O'zbekiston yangiliklari avg 01 2020

O‘zbekiston Prezidentining 2020-yil 26-maydagi “Madaniyat va san’at sohasining jamiyat hayotidagi o‘rni va ta’sirini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoniga muvofiq, O‘zbekistonda har oyning birinchi yakshanbasida davlat muzeylariga kirish bepul bo‘ladi. Bu haqda Adliya vazirligi xabar berdi.

avgust

• Parijdagi Luvr muzeyi uzoq muddatli tanaffusdan keyin qayta ochildi

Dunyo xabarlari avg 01 2020

Fransiya poytaxti Parij shahrida qariyb to‘rt oylik karantindan keyin Luvr muzeyi o‘z faoliyatini qayta tikladi. Bu haqda “Korrespondent.net” xabar berdi.

iyul

• Madaniyat vazirligi Shahrisabz davlat muzey-qo‘riqxonasi bosh direktori ishlamagan xodimlar nomiga ish haqi yozgani haqidagi xabarni rad etdi

O'zbekiston yangiliklari iyl 29 2020

Shahrisabz davlat muzey-qo‘riqxonasi bosh direktori N.X. o‘z rafiqasi va ishlamagan to‘rt nafar xodim nomiga ish haqi yozib, 62,9 million so‘mni o‘zlashtirgani haqida avvalroq xabar berilgandi. Madaniyat vazirligi mazkur xabarga munosabat bildirdi va uni rad etdi.

iyul

• Farg'ona muzeyiga tashrif buyuring va eksponatlar bilan tanishing !!!

Muzey yangiliklari iyl 26 2020

The first ever blog post is here. It might be a good idea to update this post with some more relevant content.